NIKOLAY LYAPKO

Założyciel ukraińskiej Firmy „Lyapko” Sp. z o.o. Doktor nauk medycznych, lekarz terapeuta refleksolog, utalentowany wynalazca, autor mnóstwa patentów, twórca urządzeń do refleksoterapii LYAPKO i terapii wieloigłowej – nowego kierunku w refleksoterapii i medycynie alternatywnej.

„Wszyscy pacjenci noszą w sobie własnego lekarza. Przychodzą do nas nie znając tej prawdy. A my postępujemy najbardziej skutecznie, kiedy dajemy temu lekarzowi szansę do działania”

Albert Schweitzer

Według doktora Nikolaya Lyapko najprostszym i najbardziej skutecznym sposobem na włączenie do pracy „własnego lekarza” jest oddziaływanie poprzez określone aktywne punkty ciała na odpowiadające im narządy wewnętrzne. Umiarkowane drażnienie zakończeń nerwowych, skupionych w określonych punktach skóry, mięśni i innych tkanek, a za ich pośrednictwem – pni nerwowych, odbudowuje regulację nerwową w organizmie.

I właśnie dlatego, że oddziaływanie terapeutyczne terapii igłowej odbywa się za pomocą odruchu, poprzez układ nerwowy, kontrolujący działalność całego organizmu, to nie ogranicza się ono do jednego punktu czy nerwu, ale najczęściej w sposób pozytywny wpływa na narządy, które są oddalone od miejsca oddziaływania.