Masażery Lyapko – zostały opracowane przez ukraińskiego doktora nauk medycznych Nikolaya Lyapko i nie mają sobie równych, wśród innych podobnych urządzeń, pod względem wielokierunkowości i siły oddziaływania, efektywności i skuteczności, swej prostoty i niezawodności w stosowaniu. Masażery te, nazywane często urządzeniami do refleksoterapii lub urządzeniami do terapii odruchowej, mobilizują wewnętrzne możliwości organizmu, kompensują niewystarczającą aktywność ruchową.

Masażery N.Lyapko – to wałki, piłeczki, pasy i elastyczne maty do masażu, refleksoterapii, akupresury, z zamocowanymi na nich igłami, wykonanymi z takich metali jak: cynk, miedź, żelazo, nikiel i srebro. Igły masażerów Lyapko (a w praktyce raczej – bolce) są na tyle grube, a ich wierzchołki tępo zaostrzone, że nawet przy bardzo mocnym nacisku, są one bezpieczne – nigdy nie uszkadzają skóry i nie mają styczności z krwią, nie powodują żadnych skutków ubocznych, dzięki czemu można je stosować u osób w każdym wieku.

Produkty Lyapko – maty oraz wałki do masażu wykorzystywane są do oddziaływania na różne strefy (podstawowe, dodatkowe, wspomagające). Wałki wykorzystuje się również na strefy wzdłuż kręgosłupa (strefy rozmieszczenia punktów czuciowych). Zarówno przy pomocy maty, jak również przy pomocy wałka można w krótkim czasie złagodzić ból, stres, czy też zwiększyć aktywność życiową, znormalizować sen i przemianę materii;

Wałki, maty, pasy do akupresury Lyapko mogą być stosowane przez specjalistów, a także samodzielnie w domu.