W dermatologii i kosmetologii twarzy oraz ciała

Aplikatory wieloigłowe opracowane przez doktora Nikolaia Lyapko sprzyjają aktywizowaniu procesów metabolicznych w tkankach i komórkach skóry, kształtowaniu pięknego owalu twarzy, wywołując efekt liftingu. Pomagają w walce ze zmarszczkami mimicznymi, ułatwiają przepływ limfy i poprawiają krążenie krwi, usuwają opuchlizny różnego pochodzenia, poprawiają sprężystość i elastyczność tkanek, sprzyjają obniżeniu wagi ciała. Wałki igłowe dr Lyapko są wspaniałym środkiem w profilaktyce i leczeniu cellulitu.

Aplikatory Lyapko w kosmetologii twarzy.

Gładka i sprężysta skóra twarzy jest oznaką siły, zdrowia i młodości. Właśnie dlatego ludzie we wszystkich epokach dążyli do powstrzymania naturalnego procesu starzenia się skóry. Dziś dodatkowo, jesteśmy zmuszeni do walki z negatywnym oddziaływaniem środowiska naturalnego, nieprawidłowym odżywianiem i stresem.

Specjalnie dla pielęgnacji skóry twarzy Firma Medyczno-Produkcyjna „Lyapko” opracowała aplikatory „Kropelka” oraz „Wałek do twarzy”. Dzięki małej powierzchni oddziaływania i minimalnym odstępom między igłami nadają się one idealnie do masażu twarzy.

Aplikatorem „Kropelka” wykonujemy masaż na policzkach, czole, podbródku, szyi oraz dekolcie. Najlepiej wykonywać go zakładając aplikatorki na drugi i trzeci palec u prawej, a następnie u lewej ręki. Delikatnie oklepujemy, uciskamy lub przykładamy aplikator na powierzchni twarzy. Czas wykonywania masażu – ok.10-20 minut.

kropelka-Lyapko
kropelka-Lyapko-2

Aplikator Lyapko „Kropelka”

Aplikatorem „Wałek do twarzy” wykonujemy masaż ze średnią intensywnością docisku, dostosowaną do indywidualnych odczuć i wrażliwości skóry. Ruchy wykonujemy w dowolnym kierunku góra-dół, prawo-lewo. Czas wykonywania masażu – ok. 10-20 minut.

walek-do-twarzy-Lyapko (Copy)
foto-1-walek-do-twarzy-Lyapko-zastosowanie

Aplikator Lyapko „Wałek do twarzy”

Powierzchniowa terapia wieloigłowa Lyapko (określana też jako powierzchniowa mezoterapia igłowa) jest w odróżnieniu od tradycyjnej mezoterapii igłowej zabiegiem bezinwazyjnym skierowanym na potrzeby skóry w celu poprawienia jej wyglądu, sprężystości i napięcia. Dzięki powstawaniu prądów galwanicznych na końcówkach igieł i miedzy nimi wzmocnione zostaje przenikanie do skóry aktywnych jonów, zwiększa się wytwarzanie własnego kolagenu, co jest ważne dla zachowania sprężystości i młodego wyglądu skóry. Aplikatory „Kropelka” i „Wałek do twarzy” aktywnie oddziałują na mięśnie twarzy i szyi. Masując twarz aplikatorami Lyapko tonizujemy skórę, osiągamy efekt liftingu, poprawiamy owal twarzy i podnosimy drugi podbródek. Mikromasaż twarzy odbywa się na poziomie komórkowym, co zapewnia głębsze przenikanie aktywnych komponentów preparatów kosmetycznych do komórek. Odbudowana zostaje elastyczność skóry, co z kolei spowalnia procesy starzenia. „Kropelka” i „Wałek do twarzy” wpływają na regenerację komórkową, nasycają skórę twarzy mikroelementami. Pod wpływem aplikatorów stymulowane są własne komórki immunologiczne skóry, tworzy się bariera, chroniąca przed szkodliwymi czynnikami otaczającego środowiska.

Masaż aplikatorami dr Lyapko sprzyja szybszemu i głębokiemu przenikaniu do skóry aktywnych biologicznie komponentów preparatów kosmetycznych nakładanych po zabiegu, co podnosi jego efektywność.

Aplikatory Lyapko w kosmetologii ciała.

Metoda korekty wagi ciała proponowana przez Firmę Medyczno-Produkcyjną „Lyapko” jest nie tylko ukierunkowana na pozbycie się tkanki tłuszczowej, cellulitu i zmniejszenie wagi ciała, ale jest prawdziwym leczeniem całego organizmu, usuwaniem z niego zanieczyszczeń i toksyn, wzmocnieniem systemu immunologicznego, poprawą przemiany materii i nastroju.

Opuchlizny, zastój chłonki, cellulit, zwiotczała skóra – to wszystko są ogniwa jednego łańcucha. Niewystarczające ukrwienie i słabe odprowadzanie płynów przez naczynia, prowadzi do zaburzenia odżywiania tkanek, procesów zastoinowych i do obrzęków. Rozwija się cellulit, pojawia się nadwaga, pogarsza się stan skóry. Dzięki stosowaniu aplikatorów wieloigłowych dr Lyapko, szybkość przepływu limfy i krwi w czasie seansu zwiększa się kilkakrotnie. Dlatego każdy z rodzajów masażu należy zaczynać od oddziaływania przez ok. 5-7 minut na całe ciało wałkiem „Dużym” lub „Uniwersalnym”. Jest to drenaż limfatyczny od łopatek do stóp.

walek-uniwersalny-Lyapko (Copy)
walek-uniwersalny-Lyapko-2

Aplikator Lyapko „Wałek uniwersalny”

Następnie w celu leczenia cellulitu należy oddziaływać aplikatorami wieloigłowymi Lyapko na miejsca występowania cellulitu – uda, biodra, pośladki, brzuch itd.. Dodatkowo można masować okolice pleców – piersiowy i lędźwiowy odcinek kręgosłupa. Aby taki zabieg był bardziej skuteczny, masaż aplikatorami – wałkami „Dużym” lub „Uniwersalnym” można uzupełnić masażerem „Faraon”. Po zabiegu na rozmasowane części ciała można dodatkowo nałożyć krem lub balsam ujędrniający, wyszczuplający czy antycellulitowy.
Ruchy wałkami „Dużym” lub „Uniwersalnym” można wykonywać w dowolnych kierunkach. Można je wykonywać spokojnie lub dynamicznie, a docisk wałków dostosować do wrażliwości skóry masowanej osoby. Czas masażu ok. 7-10 minut na każdy masowany odcinek ciała.

walek-duzy-Lyapko (Copy)
walek-duzy-Lyapko-2

Aplikator Lyapko „Wałek duży”

Zabiegi antycellulitowe i wyszczuplające można wykonywać również przy pomocy aplikatorów – pasów; „Podróżnik” „Malec” lub „Zdrowie”, zakładając lub owijając je na miejsca występowania problemu: biodra, pośladki, brzuch. Długość takich zabiegów waha się od 20 do 30 minut na każdy poddawany działaniu aplikatora odcinek ciała. Aplikacja z wykorzystaniem pasów umożliwia wykonywanie prostych aktywności fizycznych podczas zabiegu. Cykl terapii aplikacyjnej – to minimum 15 regularnie (codziennie) wykonywanych zabiegów, po których pozytywne efekty są wyraźnie widoczne.

pas-podroznik-Lyapko
pas-podroznik-Lyapko-zastosowanie-7

Aplikator-pas Lyapko „Podróżnik”

pas-malec-Lyapko
pas-malec-Lyapko-2

Aplikator-pas Lyapko „Malec”

pas-zdrowie-Lyapko
pas-zdrowie-Lyapko-2

Aplikator-pas Lyapko „Zdrowie”

Masażer „Faraon” – to urządzenie wykonane z czystego ekologicznie trwałego polimeru, który nie elektryzuje się podczas pocierania. Wykonując przy jego pomocy masaż antycellulitowy aktywizujemy przepływ krwi przez tkanki, wzmacniamy zdolność życiową komórek skóry i mięśni oraz sprzyjamy ich odnawianiu się. W rezultacie powstają warunki dla aktywizacji procesów przemiany materii i rozszczepiania tłuszczu.

faraon-Lyapko
masazer-Faraon-Lyapko

Masażer „Faraon”

Powierzchnie robocze masażera „Faraon” – to kulki polimerowe z wypustkami o różnej średnicy. „Faraon” pozwala wykonywać wszystkie podstawowe i dodatkowe procedury masujące: głaskanie, rozcieranie, powierzchniowe i głębokie rozgrzewanie mięśni, ruchy wibracyjne. Pozwala to poprawić krwioobieg i przepływ limfy, jak również oddziaływać na różne warstwy mięśni.

Przed seansem masażu antycellulitowego należy rozgrzać ciało aplikatorem „Duży wałek”, określanym często jako wałek antycellulitowy. W czasie seansu wykonujemy różnorodne ruchy zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub w górę i w dół. Kompleksowe zastosowanie kremu antycellulitowego i aparatu do masażu „Faraon” pozwala 3-5-krotnie zwiększyć efekt działania preparatu kosmetycznego.

Aplikatory Lyapko – to wspaniała ochrona przed starzeniem się skóry.